Compatibility:
AMD: AM5
| Technical data | |
| Dimensions (L x W x H) | 100,00 x 86,00 x 32,30mm |
| Cooler material | Nickel-plated copper |
| Material cooler top | Aluminium |
| Material threads | Nickel-plated Brass |
| Threads | 2 x G1/4“ |
| Fin thickness | 0,4mm |
| Fin distance | 0,4mm |
| Maximum operating temperature | 60 °C |
| Weight | 995g |
| Color | Black | Accent: Chrome |








