Compatibility:
– O11 Dynamic Evo Case
– O11 Dynamic XL Case
– O11 Dynamic Evo XL Case
| Technical data | |
| Dimensions (L x W x H) | 360,00 x 141,00 x 77,80mm |
| Dimensions (L x W x H) without pump and mounting | 360,00 x 141,00 x 41,30mm |
| Material | Acrylic |
| Volume | approx. 200ml |
| Pump compatibility | VPP/D5 |
| Threads | 9x G1/4“ + 1x Fillport and 1x Drainport |
| Maximum working temperature | 60 °C |
| Pressure tested | 0,8 Bar |
| Quantity digital aRGB LEDs | 18 |
| Power digital aRGB LEDs | 5V |
| Power connection digital aRGB LEDs | 3-Pin JST + 3-Pin 5V |
| Weight | 2500g |
| Color | transparent |
| Technical data pump | |
| Material pump | synthetic material |
| Material pump cover | aluminium |
| Material axle | ceramics |
| Connections | 4-Pin PWM | SATA |
| Rotational speed | 2500 – 4500 RPM |
| Cable lengths | 4-Pin PWM – 48cm | SATA – 48cm |
| Operating voltage | 8-13V DC / 14W IP32 |
| Starting voltage | 12V DC |
| Maximum pumping head | 4,25m |
| Maximum flow rate | 340L/h |
| Maximum working temperature | 60°C |
| Color | black |









